Nezavisno
od toga da li je čovek pisac ili čitalac, njegov zadatak se pre svega sastoji
u tome da proživi svoj sopstveni, a ne nametnuti ili spolja propisani život,
koji čak može izgledati veoma uzvišen, jer svako od nas živi samo jednom, i
dobro znamo čime se to završava.- Brodski
ПРИПРЕМА ЗА ЧАС НАРОДНЕ ТРАДИЦИЈЕ У ДРУГОМ И ЧЕТВРТОМ РАЗРЕДУ
Наставне јадинице:
Други разред: Водовод
Четврти разред: Практичан рад,
Тип часа: обрада и
утврђивање
Облик рада: фронтални, индивидуални,
Наставне методе: вербална,
текстуална, илустративна, метода практичних радова,
Наставна средства: уџбеник,
боје, листићи, картон, лепак, колаж папир...
Циљеви и задаци часа:
- активирање ученичких практичних знања о води, изворима
воде, значају воде, заштити воде,
- развијање ученичке
маште и креативности,
ТОК ЧАСА:
УВОДНИ ДЕО ЧАСА:
Кратко понављање градива са претходног часа,
ГЛАВНИ ДЕО ЧАСА:
Други разред: Рад по
групама са различитим задацима,
Четврти разред: Прављење одељенског паноа о првим
аутомобилима, аутобусима, трамвајима и тролејбусима,
ЗАВРШНИ ДЕО ЧАСА: презентације.
ПРИПРЕМА ЗА ЧАС МУЗИЧКЕ КУЛТУРЕ У ДРУГОМ И ЧЕТВРТОМ РАЗРЕДУ
Наставне јединице:
2. разред: Сол ми дај – народне песме
4. разрад : Ајде, Като;
Тип часа: обрада ,
Облик рада: индивидуални, фронтални, рад у пару
Наставне методе: дијалошка, хеуристичка,
Наставна средства: уџбеник, диск,
Циљ и задаци часа:
- да ученици усвоје текст и мелодију песме, - уочавање и
препознавање народних песама, - увођење појма ''двоглас'',
ТОК ЧАСА:
УВОДНИ ДЕО ЧАСА:
Оба разреда слушају почетке обрађиваних народних песама и
препознају их. Оба разреда ће научити песму ''Ајде, Като'' из практичних
разлога.
ГЛАВНИ ДЕО ЧАСА:
- Истицање текста
песме,
- Интерпретативно читање,
- Анализа нејасних речи,
- Хорско читање,
-
Појединачно читање,
- Слушање песме у целини са диска,
- Слушање и хорско
певање прве строфе неколико пута уз помоћ диска,
- Хорско певање песме у целини
неколико пута уз помоћ диска,
- Певају по 2 ученика уз помоћ диска,
ЗАВРШНИ ДЕО ЧАСА:
- Певају по 2 ученика без помоћи диска.
Нема коментара:
Постави коментар
Предлози, сугестије, критике су добродошли! Поздрав!
На мом блогу је све јавно, бесплатно и доступно читаоцима добре воље. Свима је дозвољено да коментаришу (и онима који нису регистровани, немају Google налог и нису чланови блога) Зато би било лепо да на крају коментара напишете бар своје име и презиме.
Од 20.3.2014. АНОНИМНИ коментари неће бити објављивани.