Govoriti
o životu je kao kad mačka lovi svoj rep. Nepodnošljivo teško.- Brodski
Презентација уз припрему: Саобраћај
Наставна тема:
Презентација уз припрему: Саобраћај
Наставна тема:
Саобраћај
Наставна јединица:
Врсте саобраћаја и саобраћајна средства
Разред: други Тип часа: обрада
Циљеви часа:
-Усвајање врста саобраћаја према намени и према средини по којој се возила крећу,
-Проширивање знања о саобраћајним средствима и њиховој намени,
- развијање основних појмова о природном и друштвеном окружењу,
-Развијање одговорног односа према себи, другима и
окружењу,
-Развијање радозналости, интересовања и способности за активно упознавање друштвеног
окружења.
Активности ученика:
-критичко посматрање, - процењивање,
-постављање питања, - описивање,
-интеракција са другима,
-давање предлога и идеја.
Активности наставника:
-давање инструкција, - усмеравање,
-праћење, - интеракција,
-подршка, - подстицај.
1.
КОРАК: трајање
активности: око 10 минута.
Ученици певају песму
’’Семафор’’ коју су учили на часу Музичке културе. Следи врло кратак разговор о
песми.
Учитељ објашњава о чему
ће бити речи на часу, даје упутства за рад и сваком ученику по неколико
папирића да напишу на шта одмах помисле када чују реч САОБРАЋАЈ.
Ученици: уколико нису баш
разумели све постављају питања, пишу асоцијације на задати појам и дају
папириће учитељу.
Учитељ: бира појмове који ће заинтересовати ученике.
2. КОРАК: трајање: око 20 минута.
Учитељ: ученицима приказује
презентацију, прати њихове реакције, поставља питања, усмерава њихову пажњу,
објашњава.
Ученици: прате и активно се укључују у
објашњавање.
**3. КОРАК: трајање: око5 минута.
Учитељ:
на табли шематски
приказује врсте саобраћаја, поставња питања ученицима у вези са врстама
саобраћаја.
Ученици:
’’помажу’’
учитељу својим одговорима да заврши запис на табли, међусобно се консултују и
допуњују.
*
4. КОРАК: трајање: око 10 минута.
Учитељ: пушта
презентацију са квизом у циљу евалуације часа.
Ученици:
редом одговарају
на питања. Тачан одговор је карта за излазак напоље са часа.
Пејчић Љиљана, проф. разредне наставе
ОШ’’Јован Аранђеловић’’
Црвена Река
Нема коментара:
Постави коментар
Предлози, сугестије, критике су добродошли! Поздрав!
На мом блогу је све јавно, бесплатно и доступно читаоцима добре воље. Свима је дозвољено да коментаришу (и онима који нису регистровани, немају Google налог и нису чланови блога) Зато би било лепо да на крају коментара напишете бар своје име и презиме.
Од 20.3.2014. АНОНИМНИ коментари неће бити објављивани.